Żywienie

NASZ WIELKI ATUT

Przedszkole  PĘPUŚ ŚWIATAposiada własną kuchnie!!! Serwujemy pyszne domowe posiłki, uwzględniając przy tym zalecenia lekarzy, dietetyków i rodziców w zakresie żywienia dzieci.

Niezmiernie ważnym elementem rozwoju dziecka jest jego dieta. Przywiązujemy bardzo duża uwagę do prawidłowego odżywiania, dlatego posiłki dostosowujemy do indywidualnych upodobań
i potrzeb dzieci, jednocześnie dbając o wartości odżywcze
i estetyczne przygotowywanych dań.

Człowiek, chcąc zachować pełnię zdrowia, musi się racjonalnie odżywiać, musi umieć też zestawić w posiłku poszczególne produkty w taki sposób, aby jego organizm na każdym etapie życia został zasilony odpowiednimi składnikami odżywczymi. Badania prowadzone na przestrzeni lat wskazują, że racjonalne żywienie od najwcześniejszych chwil życia człowieka, kontynuowane w późniejszym okresie, przyczynia się do prawidłowego przebiegu rozwoju osobniczego, gwarantując lepszą wydolność ustrojową, fizyczną i umysłową.

Nasz Kuchnia jest nadzorowana przez Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – SANEPID

Żywienie w Przedszkolu jest odpłatne, koszt dziennej stawki żywieniowej, czyli czterech domowych posiłków, wynosi 12 złotych.

W Przedszkolu  PĘPUŚ ŚWIATAserwujemy cztery posiłki dziennie:

Śniadanie

Drugie Śniadanie

Obiad

Podwieczorek

Jadłospisy przedszkola układane są zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia dzieci.

Codziennie dla Rodziców na tablicy przedstawiany jest Jadłospis na dany dzień.

W naszej kuchni nie korzystamy z gotowych produktów typu: sałatki ze słoików, mięso konserwowane. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze.
Sami robimy domowe pierogi, gołąbki, naleśniki, pieczemy ciasta, wykonujemy świeże surówki z warzyw tuż przed podaniem, podajemy prawdziwe masło, jogurty i soki. Zwracamy uwagę, aby produkty nie były chemicznie konserwowane.

Staramy się podawać dzieciom takie posiłki, które najbardziej lubią.
Muszą jednak być urozmaicone i wartościowe.

Zawsze jesteśmy przygotowani do dokładki.
Jemy wtedy, kiedy mamy na to ochotę, ponieważ nasza kuchnia działa przez cały dzień, udostępniając Pępusiom wszelkie pyszności!

PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS
30.01.2012

ŚNIADANIE:
mleko, kulki czekoladowe, chlebuś, masełko, serek żółty, pomidorek, herbatka z cytrynką.

ŚNIADANIE II:
kisiel brzoskwiniowy, herbatka truskawkowa, mandarynki.

OBIAD:
zupa krem z soczewicy z grzankami,
ziemniaczki, kotleciki z kurczaka panierowane, surówka z marchewki z jabłkiem, kompot.

PODWIECZOREK:
chlebuś, masełko, dżem wiśniowy, herbatka.

31.01.2012

ŚNIADANIE:
mleko, pszenica na miodzie, chlebuś, serek biały na słodko, herbatka.

ŚNIADANIE II:
kaszka manna na mleku z polewą czekoladową, kiwi, herbatka z czarnej porzeczki.

OBIAD:
zupa barszczyk biały z ziemniaczkami,
zapiekanka z ziemniaczków z warzywami i kiełbaską, sałatka z ogórków , kompot.

PODWIECZOREK

chlebuś, masełko, kiełbaska krakowska, ogórek, herbatka z sokiem malinowym.

1.02.2012

ŚNIADANIE:
mleko, kwadraciki cynamonowe, chlebuś, masełko, szynka filet z indyka, pomidorek, herbatka.

ŚNIADANIE II:
drożdżówka, sok marchewkowo-bananowo-brzoskwiniowy, jabłuszka.

zupa rosół z makaronem,
bigosik, ziemniaczki, kompot.

PODWIECZOREK:
chlebuś, masełko, parówki „Bobaski”, ketchup/musztarda, herbatka.

2.02.2012

ŚNIADANIE:
mleko, kółeczka miodowe, chlebuś, serek żółty, ogórek, herbatka.

ŚNIADANIE II:
budyń śmietankowy z posypką kolorową, herbatka truskawkowa, banany.

zupa pomidorowa z ryżem,
zapiekanka makaronowa z szynką i serem żółtym, surówka z marchewki z jabłkiem, kompot.

PODWIECZOREK:

chlebuś, masełko, miód, mleko/herbatka.

3.02.2012

ŚNIADANIE:
poduszeczki waniliowe, mleko, chlebuś, masełko, pasta z tuńczyka, ogórek, herbatka z sokiem malinowym.

ŚNIADANIE II:
płatki owsiane na mleku,herbatka brzoskwiniowa, banany,

zupa krupnik z jarzynkami ,
ziemniaczki, rybka mintaj panierowana, surówka z kiszonej kapustki , kompot

ciasto czekoladowe, kakao/mleko.