Żywienie

                                                        NASZ WIELKI ATUT

                                                              

Przedszkole  PĘPUŚ ŚWIATAposiada własną kuchnie!!! Serwujemy pyszne domowe posiłki, uwzględniając przy tym zalecenia lekarzy, dietetyków i rodziców w zakresie żywienia dzieci.

 

Niezmiernie ważnym elementem rozwoju dziecka jest jego dieta. Przywiązujemy bardzo duża uwagę do prawidłowego odżywiania, dlatego posiłki dostosowujemy do indywidualnych upodobań
i potrzeb dzieci, jednocześnie dbając o wartości odżywcze
i estetyczne przygotowywanych dań.

Człowiek, chcąc zachować pełnię zdrowia, musi się racjonalnie odżywiać, musi umieć też zestawić w posiłku poszczególne produkty w taki sposób, aby jego organizm na każdym etapie życia został zasilony odpowiednimi składnikami odżywczymi. Badania prowadzone na przestrzeni lat wskazują, że racjonalne żywienie od najwcześniejszych chwil życia człowieka, kontynuowane w późniejszym okresie, przyczynia się do prawidłowego przebiegu rozwoju osobniczego, gwarantując lepszą wydolność ustrojową, fizyczną i umysłową.

 

Nasz Kuchnia jest nadzorowana przez Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – SANEPID

 

Żywienie w Przedszkolu jest odpłatne, koszt dziennej stawki żywieniowej, czyli czterech domowych posiłków, wynosi 12 złotych.

W Przedszkolu  PĘPUŚ ŚWIATAserwujemy cztery posiłki dziennie:

Śniadanie

Drugie Śniadanie

Obiad

Podwieczorek

 

Jadłospisy przedszkola układane są zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia dzieci.

Codziennie dla Rodziców na tablicy przedstawiany jest Jadłospis na dany dzień.

 

W naszej kuchni nie korzystamy z gotowych produktów typu: sałatki ze słoików, mięso konserwowane. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze.
Sami robimy domowe pierogi, gołąbki, naleśniki, pieczemy ciasta, wykonujemy świeże surówki z warzyw tuż przed podaniem, podajemy prawdziwe masło, jogurty i soki. Zwracamy uwagę, aby produkty nie były chemicznie konserwowane.

Staramy się podawać dzieciom takie posiłki, które najbardziej lubią.
Muszą jednak być urozmaicone i wartościowe.

Zawsze jesteśmy przygotowani do dokładki.
Jemy wtedy, kiedy mamy na to ochotę, ponieważ nasza kuchnia działa przez cały dzień, udostępniając Pępusiom wszelkie pyszności!